Big Brother Albania


SUBMITTED BY: bigbrother

DATE: Sept. 11, 2021, 9:05 p.m.

FORMAT: Text only

SIZE: 1.2 kB

HITS: 1260

 1. Dy javë më parë u lajmërua se “Big Brother” do të rikthehet në ekranin e “Top Channel” pas 4 vitesh, këtë herë jo në versionin klasik por me personazhe publike.
 2. Ajo që ngjalli më shumë kuriozitet te publiku është se kush do e moderojë këtë format.
 3. Si fillim u bë e ditur se prezantimi i “Big Brother VIP” i është ofruar Arbana Osmanit por ende nuk dihej nëse ajo e kishte pranuar ftesën.
 4. Ndërkohë u njoftua se ky format i është besuar në fakt Luana Vjollcës pas suksesit të saj emisionin e “Shiko Kush LUAN”.
 5. Teksa të gjithë janë konfuzë se cila prej dy moderatoreve do e prezantojë “Big Brother VIP”, kurioziteti lidhet edhe me autorësinë e këtij formati.
 6. Disa kanë aluduar se autore e reality show mund të jetë Olsa Muhameti, pasi theu rekorde audience me “Përputhen”.
 7. https://bbalbaniavip.com/
 8. https://bbalbaniavip.com/shiko-live/
 9. Një ndjekës e ka pyetur atë gjatë një bashkëbisedimi në InstaStory se sa mundësi ka që ajo të jetë autore e “BB VIP”.
 10. Olsa ka folur për herë të parë në lidhje me këtë temë dhe është përgjigjur prerë: “Asnjë!”.
 11. Pra, të gjithë ata që kishin dyshime tani e morën një përgjigje fikse të Olsa Muhametit.
 12. Mbetet për t’i parë nën autorësinë e kujt do të jetë “Big Brother VIP”.

comments powered by Disqus